Відкрий Німеччину в нашій бібліотеці

1111

Рік української мови у ФРН і німецької в Україні офіційно стартував у вересні 2017 року і планується що буде наповнений численними заходами.

 Урочисте відкриття відбулося у рамках проведення загального Фестивалю мови і культури у вересні 2017 року в Києві (це проведення Фестивалю Open-Air просто неба). Спільний Рік завершиться в липні 2018 року проведенням міжнародного освітнього конгресу.

Впродовж усього року мова і література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів і європейських цінностей, поглиблення існуючої співпраці між установами освіти і культури обох країн і початком нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.

Організаторами спільного Року мови виступають Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні і Goethe-Institut в Україні за домовленістю з Міністерством освіти і науки і Міністерством закордонних справ України. 

Основними тематичними напрямами Року стануть: популяризація німецької мови серед молодих українців, для яких це може відкрити кар'єрні перспективи; підтримка історичної пам'яті; українсько-німецький літературний діалог. З літа 2017 року і до літа 2018 року проходитимуть численні заходи по усій Україні, серед яких музичне турне і ряд читань з авторами, літні табори для школярів, різні спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації учителів, молодіжні проекти обміну виставками і вручення нагород кращим перекладачам, учням, учителям і видавництвам. 

В той же час Рік цілеспрямовано сприятиме посиленню позицій української мови в Німеччині, де передбачено різнобічну програму заходів, присвячених українській мові.

Рішення про проведення Року мов в ознаменування 25-річчя дипломатичних відносин було прийнято в 2016 році міністрами закордонних справ двох країн.

З цікавими фактами про Німеччину можна ознайомитися в довіднику https://www.tatsachen-ueber-deutschland.de/uk/system/files/download/tatsachen_2015_ukr.pdf, який пропонує в дев’ятьох розділах різні підходи до ознайомлення з сучасною Німеччиною. Кожен з дев’яти розділів починається з того, що «Погляд углиб» знайомить спочатку з основною інформацією теми. Потім тематично поглиблено розглядаються різні аспекти. Крім того, кожен розділ містить багато вказівок щодо подальших каналів інформації, а також кросмедіальні посилання.

Нові надходження