search

Фонди та колекції

Загальний фонд бібліотеки складає понад 850 000 примірників на різних носіях інформації, різними мовами.

Основний фонд

Бібліотека УІПА – це навчальний, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ академії. Фонд друкованих видань бібліотеки є універсальним. Бібліотека у своїх традиційних фондах налічує понад 800 000 примірників документів, в тому числі – 550 000 прим. навчальної літератури, які видаються на абонементі обслуговування навчальною літературою. Фонд друкованих видань – це: енциклопедії, словники, довідники, монографії збірники наукових праць, дисертації, звіти, авторські свідоцтва та патентні документи, автореферати дисертацій, література на іноземних мовах. Досить широко представлені видання з педагогічних та психологічних досліджень, праці з філософії, історії, мовознавства та літературознавства, художня література, періодичні видання.

До книжкового фонду наукового абонементу входить близько 100 000 примірників літератури з питань машинобудування, енергетики, хімії, електротехніки, технології зварювання, швейного і поліграфічного виробництва, харчових технологій, з педагогіки та психології, історії та культури, суспільно-політичних та економічних питань. З 2012 року з фондів абонементу обслуговування науковою літературою був виділений фонд рідкісної книги (1864-1949 рр.), який складає 547 примірників.

Багатий та різноманітний фонд художньої літератури задовольняє вишукані смаки читачів: твори українських, російських та зарубіжних письменників, поетичні збірки, історичні твори, мемуари, книги з фантастики, детективи, романи про кохання, літературно-художні журнали.

У відділі наукової інформаційно-бібліографічної діяльності зібрано колекцію енциклопедичних і довідкових видань універсального і галузевого характеру, документи з українського законодавства.

В читальному залі розміщено у відкритому доступі періодичні видання з щорічним надходженням із різних галузей знань. Книжковий фонд читального залу організовано так, що майже вся гостродефіцитна література, яка знаходиться в єдиному примірнику, зосереджена тут.

До складу фонду читального залу для науковців входять дисертації, захищені в спеціалізованих радах УІПА, автореферати дисертацій науковців-співробітників УІПА, звіти про НДР, патенти, авторські свідоцтва та інші охоронні документи науковців УІПА, література з різних галузей знань на мовах світу, а також фонд реферативних журналів «ДЖЕРЕЛО» (серії 1-4).

Електронні видання складають значну частку інформаційних ресурсів бібліотеки і налічують на 01.01.2016 року 11 215 копій видань, докладно дивись розділ сайту «Електронні ресурси бібліотеки».

Нові надходження