search

ПОЛОЖЕННЯ про виховну роботу в Українській інженерно-педагогічній академії

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Ректор О.Е.Коваленко

« « 2009 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про виховну роботу

в Українській інженерно-педагогічній академії

I Загальні положення

1.1 Виховна робота в академії є цілісним процесом розвитку особистості, в якому реалізуються потреби студентства і держави в національно-патріотичному, інтелектуально-духовному, громадянсько-правовому, моральному, екологічному, естетичному, трудовому та фізичному вихованні майбутніх представників української еліти, забезпечується формування професійної спрямованості, поваги до вихованців, активності в саморозвитку, креативності, громадянськості, широкого культурного кругозору. Вона організовується відповідно до покликання, інтересів і здібностей студентів та включається окремим розділом у плани роботи і звітну документацію.

1.2 Виховну роботу в академії здійснюють професорсько-викладацький склад, представники органів самоврядування студентів.

1.3 Посадовці та органи, що здійснюють виховну роботу, визначають її зміст, форми і методи з урахуванням Конституції України, документів Міністерства освіти і науки України, вимог Статуту академії, даного положення та ін. нормативних документів.

II Управління процесом виховання студентів академії

2.1 Питання про стан і перспективи виховної роботи в академії щорічно розглядається вченою радою академії, яка визначає напрями її розвитку на наступний період.

2.2 Організацію, поточний контроль і координацію виховної роботи на факультеті здійснює заступник декана з виховної роботі. Він організовує науково-методичну роботу з кураторами академічних груп, поширює передовий досвід організації виховної роботи.

2.3 Декани факультетів і керівники інших підрозділів здійснюють загальне керівництво виховною роботою.

2.4 Вчені ради факультетів щорічно розглядають питання про стан і перспективи виховної роботи на факультеті та визначають її основні напрями на наступний період.

III. Методичне забезпечення виховної роботи в академії

3.1 Координацію і методичне забезпечення виховної роботи здійснює методична комісія з виховної роботи академії. До її складу входять: проректор з науково-педагогічної роботи, заступники деканів з виховної роботи. Персональний склад комісії затверджується ректором.

3.2 Методична комісія з виховної роботи академії:

- готує для розгляду на засіданні Вченої ради питання про стан, пріоритетні напрями і перспективи виховної роботи академії;

- розробляє нормативні документи з питань виховної роботи в академії;

- заслуховує звіти факультетів та інших структурних підрозділів університету про здійснену ними роботу;

- організовує науково-методичні семінари і конференції з питань виховної роботи в академії;

- рекомендує до друку науково-методичні матеріали з питань виховної роботи в академії;

- координує виховну роботу факультетів та інших структур академії.

Засідання методичної комісії проводяться не менше одного разу на місяць. Рішення приймаються більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні.

Для підготовки і розгляду питань на засіданнях комісії можуть створюватися робочі групи і комісії з числа викладачів, студентів, аспірантів і співробітників академії.

ІV Планування виховної роботи

4.1 Річні плани найважливіших виховних заходів готуються методичною комісією з виховної роботи і затверджуються ректором.

4.2 Семестрові плани виховної роботи факультетів узгоджуються із комплексним планом виховної роботи і затверджуються деканами за поданням заступників деканів з виховної роботи, з урахуванням пропозицій кафедр, органів самоврядування студентів та інших підрозділів академії.

V. Структура виховної роботи

5.1 Система академічних і факультетських традиційних заходів.

5.2 Виховна робота в групах.

5.3 Виховна робота Студентського Сенату.

5.4 Виховна робота в гуртожитках.

5.5 Заняття студентів за інтересами.

5.6 Організація суспільно корисної праці.

5.7 Індивідуальна виховна робота, організація самовиховання.

 

Нові надходження