Рік Китаю в Україні

23

Зараз Китай – це, передусім, країна з другою економікою світу, яку називають драйвером глобалізації. Важливо й те, що КНР – одна з найбільших країн-інвесторів у світі. Сьогодні для України одним із найголовніших завдань є економічний розвиток, а отже інвестиції нам знадобляться. Китай охоче вкладає гроші в агропромисловомий комплекс і створення підприємств, де виготовляють продукцію для подальшого експорту до ЄС. І ця країна зацікавлена в партнерстві з нами, адже сприймає Україну, як першу на шляху з Азії до Європи. А ще – першу країну, яка підтримала ініціативу голови КНР Сі Цзіньпіна щодо створення «Нового шовкового шляху». Україна для Китаю – ринок збуту продукції машинобудування: верстатів, виробничих ліній, автомобілів. Також КНР продає в нас електроніку, побутову техніку, будматеріали, товари легкої промисловості. Україна ж експортує до Піднебесної залізну руду та брухт, які Пекін використовує для збільшення обсягів виробництва своєї чорної металургії. Цікаво, що Китай закуповує в нас величезну кількість кукурудзи (90% китайського імпорту цієї продукції!) та ячменю (4% їхнього імпорту). Ці зернові використовуються в домогосподарствах, де вирощують худобу. Українська продукція має перевагу перед конкурентами зі США та Бразилії в тому, що в ній відсутні ГМО. Кілька років тому Європейський Союз зазначив, що основою розвитку взаємовідносин між ЄС та КНР має бути гуманітарне співробітництво. Тільки тоді, коли країни розуміють одна одну, можна вибудовувати ефективні політичні й економічні цілі.

Китай – це не тільки Велика Стіна, рис і дешеві товари, що заполонили полиці магазинів по всьому світу. Це ще й давня країна з багатою історією і культурою, яка подарувала світові чимало винаходів, якими ми всі користуємося і по цей день. Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя. Пропонуємо ознайомитись із маловідомими фактами про Китай, які розширять ваші знання про цю дивовижну країну.

Цікаві факти про Китай:

  1. Населення Китаю становить вже понад 1.3 млрд. осіб, а це – одна четверта частина всього населення Землі.
  2. Через перенаселення в 1979 році уряд КНР ухвалив закон про одну дитину в сім’ї, що призвело до старіння населення. В кінці 2015 року влада скасувала цей закон, і тепер кожній китайській сім’ї дозволено мати двох дітей.
  3. У Китаї нарахували близько 100 видів тварин, які не трапляються більше ніде. Найвідоміша з них – це панда – символ Китаю.
  4. Саме в Китаї вперше з’явилися папір, компас, шовк, друк, порцеляна, парашут, механічний годинник.
  5. 5. Територія Китаю розташовується відразу в 5 часових поясах, але всі живуть за одним часом, через так звану «економічну необхідність». Тому, скажімо, коли в Гуанчжоу 9-та година ранку і вже світло, то за 2,5 тисячі миль, у місті Урумчі, тож 9-та година ранку, але ще темно.
  6. Більшість американських і європейських підприємств знаходяться в Китаї, тому що тут значно швидше випускається продукція і менші витрати на саме виробництво. Через це напис «зроблено в Китаї» трапляється майже повсюдно.
  7.  У Китаї великі проблеми з житлом. Дозволити собі купити повноцінну квартиру може не кожен, тому велике поширення одержали кімнати-капсули, тобто кімнати метр на два з ліжком і телевізором.
  8.  У Китаї існує смертна кара. До неї засуджують частіше, ніж у будь-якій іншій країні, а стратити можуть не лише громадянина КНР.
  9. У магазинах Китаю продається чимало продуктів, здатних здивувати іноземців із західних країн: солодка копчена ковбаса, насіння зі смаком м’яти, цукерки з м’яса, хліб різних кольорів, копчені курячі лапки, смажені таргани.
  10. У Піднебесній у давні часи довгі пальці вважалися символом благородної крові й високого статусу. Щоб подовжити їх, чоловіки й жінки не обрізали нігті та відрощували їх до неймовірних розмірів. Для захисту нігтів від подряпин і ударів на них одягали довгі золоті пластини, з якими пальці здавалися ще довшими.
  11.  Самый полный китайский словарь насчитывает около 85 000 иероглифов. Никто не может их все знать. Грамотные китайцы прекрасно обходятся 3000 иероглифов, а для жителя сельской местности и 1500 будет достаточно. Гуманитарии, которые тонко чувствуют язык, могут знать более 5000 иероглифов.
  12. Красный цвет в Китае является символом счастья. Поэтому текстиль именно такого оттенка украшает свадьбы, дни рождения, фестивали и другие веселые торжества. А вот белый цвет для китайцев - символ траура.

Нові надходження