До 100-річчя від дня народження славетного українського педагога-гуманіста

2

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження славетного українського педагога-гуманіста, письменника, публіциста В. О. Сухомлинського. Він мав звання Заслуженого вчителя УРСР, кандидата педагогічних наук, члена-кореспондента Академії педагогічних наук РРФСР, члена-кореспондента Академії педагогічних наук СРСР.

         Народився Васи́ль Олекса́ндрович в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім'ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі в семирічці, яку закінчив в 1933 році. Навчався в Кременчуцькому медичному технікумі, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет, достроково закінчив і його прийняли у педагогічний інститут.

3

         З 1935 року почався педагогічний шлях В. О. Сухомлинського. У 17 років він став вчителем заочної школи неподалік від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Повернувщись в рідні місця, став працювати викладачем української мови та літератури в Онуфріївській середній школі.

1

У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем пішов на фронт. У січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву у битві під Ржевом. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування у шпиталі він просився на фронт, проте комісія не визнала його навіть

У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він пропрацював до березня 1944 року. Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році попросився назад, до школи. умовно здоровим для військової служби.

У 1948 став директором Павлиської середньої школи і беззмінно працював протягом 23 років до кінця своїх днів ( 2 вересня 1970 р.). В 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості.

На виставці представлено книги минулих років і нові видання, які нещодавно поповнили фонд нашої бібліотеки.

 

Нові надходження