search

Наукометричні бази даних

 

   
Scientometric database 2

Наукометрія - наукова дисципліна, яка вивчає еволюцію науки через численні вимірювання наукової інформації, такі як кількість наукових статей, опублікованих у даний період часу часу, цитованість і т. д. Наукометрію часто застосовують як абсолютну основу оцінки виконання та фінансування різних наукових одиниць (інститутів, команд, індивідуумів). * https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F

 

 

МІЖНАРОДНІ НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ:

Універсальні:

Web of Science (WOS) - найбільш авторитетна в світі аналітічна і цитатна база даних журнальних статей, що об'єднує 3 бази: Science / SocialSciences / Arts & Humanities CitationIndex. Ці ресурси не містять повних текстів статей, однак включають посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткі терміни отримати найповнішу бібліографію по темі, (глибина архіву - 20 років).

Web of Knowledge

Journal Citation Reports (JCR)  це бібліометричний довідник статистичних даних, що відображає продуктивність і ступінь використання наукових журналів, розміщених на платформі ISI Web of Knowledge. У JCR дається повна і різноманітна статистика цитування наукових журналів, що включає широкий спектр показників використання журналів вченими.

 

 

elsevier-tree

Scopus це найбільша в світі реферативна і наукометрична база даних (індекс цитування), яка індексує більше 18500 найменувань науково-технічних і медичних журналів приблизно 5000 міжнародних видавництв. Щодня оновлювана база данних Scopus включает записи аж до першого тому, першого випуску журналів провідних наукових іздательств.

top up 1 Index Copernicus - включає індексування, ранжування та реферування журналів, а також є платформою для наукового співробітництва та виконання спільних наукових проектів. База даних має кілька інструментів для оцінки продуктивності, які дозволяють відслідковувати вплив наукових робіт і публікацій окремих вчених або наукових установ. На додаток: до оцінки продуктивності, індекс Коперник також пропонує традиційні реферування та індексування наукових публікацій. (Тільки умовно можна вважати наукометричної БД.).

Отраслевые:

elsevier-tree Compendex - є однєю з найбільш повних баз даних технічної літературі, доступної для інженерів. Містить більш ніж 13 мільйонів записів з 190 інженерних дисциплін: машинобудування, хімічне машинобудування, електротехніка, цивільне будівництво.

 

logo

MathSciNet - одна з найбільш авторитетних реферативних баз даних з математики, якові підтрімує американских математичне товариство (AMS). Індексується более 1800 математичних журналів, крім того має записи на 85000 монографій и 300000 доповідей з наукових конференцій. Всього БД включає майже 3 млн. записів, 2,2 млн. з них забезпечені рефератом або рецензією. Охоплює терміни - з початку 1900 рр .. по теперішній час.

 

РОСІЙСЬКА НАУКОМЕТРИЧНА БАЗА ДАНИХ

 

 

banner3

Російський індекс наукового цитування (РІНЦ)  - створюється Наукової електронною бібліотекою eLIBRARY.RU. Російський індекс наукового цитування  - це національна інформаційно- аналітична система, яка акумулює більш ніж 4.7 мільйонів публікацій російських авторів, а також інформацію про цитування цих публікацій з більш 4000 російських журналів. Вона призначена не тільки для оперативного забезпечення наукових досліджень актуальною довідково - бібліографічної інформацією, але також і потужним інструментом, що дозволяє здійснювати оцінку результативності та ефективності діяльності науково -дослідних організацій, вчених, рівень наукових журналів і тощо.

РІНЦ має угоди з компаніями Thomson Reuters і Elsevier, що дозволяють робити запити безпосередньо в базах даних Web of Science і Scopus та отримувати звідти поточні значення показників цитування публікацій . Таким чином, в інтерфейсі РІНЦ можна побачити одночасно число цитувань публікації в РІНЦ, Web of Science і Scopus. Ця безкоштовна можливість доступна для всіх зареєстрованих в РІНЦ авторів.

 

 

Нові надходження